Kiitoksia Tohtori.fi lukijoille. Sivusto uudistuu loppuvuoden aikana ja jatkossa löydät Tohtorin sisällön Terve.fi -sivuilta. Tämä takia et mahdollisesti löydä etsimääsi täältä tai sinut ohjataan Terve.fi -sivulle.

Foorumi
Kirjoittaja Viesti

Vieras5615274

Vieras5615274

Otsikko: Kihti

Lähetetty: Ke Maa 24. 2010 - 09:42

Lainaa | Ilmoita

Tuleeko verenpainelääkkeesstä Ramipril radiopharm 10 mg:ssä myös sivuvaikutuksena joillekkin KIHTI oireita varpaisiin ??
Jouduin jättämään jo nesteen poisto lääkkeen Hydrex semi 25 mg pois kihti oireiden vuoksi.
Olen laihtuttanut n. 8 kg ja verenpaineeni on laskenut niin että. syön vain Ramiprilssi 10.mg puolet elikkä 5 mg aamuisin.
Mutta varvas vaiva ei ole vieläkään parantunut.
Mitä teen ? menekö lääkäriin ja vaihdan Ramiprilssi lääkkeen johonkin muuhun lääkkeeseen ?
Verenpaineeni on nyt 129/ 80 , minusta aika normaali.

kihti

kihti

Lähetetty: Su Lok 5. 2014 - 16:07

Lainaa | Ilmoita

Kuuntele:


http://www.terveydentukipilarit.fi/radio-ohjelma/mediasali/








28.09.14
Osa 1/1 (26:18)
Viestejä: 2 | Luettu: 25,511
 

PalveluinfoSivukarttaPalauteMediatiedot