Kiitoksia Tohtori.fi lukijoille. Sivusto uudistuu loppuvuoden aikana ja jatkossa löydät Tohtorin sisällön Terve.fi -sivuilta. Tämä takia et mahdollisesti löydä etsimääsi täältä tai sinut ohjataan Terve.fi -sivulle.

Foorumi
Kirjoittaja Viesti

20-vuotias mies

20-vuotias mies

Otsikko: Mistä huimaus voi johtua

Lähetetty: Ke Hei 18. 2012 - 20:41

Lainaa | Ilmoita

Olen 20w treenaava nuori meis joka ei käytä mitään päihteitä. Minulle todetiin synnynäinen jalka vamma jota on leikattu nyt kolme kertaa vuoden aika.Olen saanut vahvoja lääke hoitoja mm panacodia puranaa morfiinipilereitä ja muita kipu lääkeitä.Olen syönyt panacodeja vuoden aikana yli 100 pilleriä siiihen pääle kaikki muut lääkeet.Nyt viimeisen leikkauksen jälkeen joka oli 22.5.2012 on alkanut sen jälkeen huimaus ja silmissä pimeneviä oireita muisti ei tunnu olevan myöskään entiselään välillä ottaa myös rinasta ja vihloo vasemalta puolelta. Voiko nukutukset ja vahvat kipu lääke kuurit tehdä joitan tämöisiä oireita vai mistä tämöinen voisi johtua? Kuinka nopeasti tämöisen yhteydessä pitäisi mennä lääkäriin ja onko syytä huoleen?
Viestejä: 1 | Luettu: 7,651
 

PalveluinfoSivukarttaPalauteMediatiedot